Kanał Rss
Content
Warsztaty mobilności dla seniorów
5 października 2017

mobilnosc4 października w Krakowie ruszyły warsztaty mobilności dla seniorów. Starsze osoby będą mogły się na nich dowiedzieć m.in. jak kupić bilety w nowoczesnych automatach czy jak sprawnie poruszać się komunikacją miejską.

Jak podaje portalsamorzadowy.pl, do końca listopada odbędzie się osiem warsztatowych sesji. Program jest zainspirowany projektem Unii Europejskiej AENEAS (realizowanym w latach 2008-2011), który wykazał, że seniorzy napotykają w komunikacji miejskiej na różne problemy, m.in.: obsługę nowoczesnych automatów biletowych, wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, bezpieczeństwo w czasie jazdy (ryzyko upadku), czytelność i dostępność informacji, dostępność miejsc siedzących.

Seria bezpłatnych październikowych i listopadowych zajęć w Centrum Konferencyjnym MPK jest przeznaczona dla osób, które ukończyły 50. rok życia.

W ramach warsztatów odbędą się m.in. indywidualne zajęcia z obsługi automatów biletowych znajdujących się w pojazdach komunikacji zbiorowej oraz automatów Krakowskiej Karty Miejskiej, a także panel poświęcony bezpieczeństwu pasażerów w transporcie zbiorowym.