Kanał Rss
Content
Biżuteria ANIMA inna niż wszystkie!
6 marca 2019

IMG_6851-e1511873685102Wywiad z właścicielką kreatywnej pracowni biżuterii w Krakowie.

 Jagoda Nachman: Jakich kamieni używacie do produkcji biżuterii?

Magdalena Szymkat: Pracownia ANIMA pracuje na bazie kamieni naturalnych, półszlachetnych i szlachetnych, oraz na srebrze. Kolorowe minerały służą nam do tworzenia unikatowych kompozycji. Nasze wyroby są bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne, często bardzo kolorowe. Są to naszyjniki, bransolety, kolczyki, broszki, zawieszki… Wiele z nich to absolutne unikaty, inne powtarzają się tylko do kilku sztuk.

 

Skąd są sprowadzane?

Kamienie, które używamy są często bardzo duże i nieregularne, szukamy minerałów o ciekawych barwach, kształtach i szlifach. Nie gonimy za surowcem, wybór jest duży. Kraków jest miastem w którym targi związane z minerałami maja swoją długą tradycję. Przyjeżdżają tu handlowcy z wielu krajów a także rodzimi importerzy. Korzystamy z zasobów zaprzyjaźnionych hurtowni z innych miast. Z tej oferty wybieramy surowiec najbardziej korespondujący z naszym profilem wytwórczości. Jest to jeden z elementów mających wpływ na unikatowość naszej biżuterii.

Czy kamienie mają „duszę”?

Odpowiadając wyjaśnię, iż „Anima” z łac. znaczy „dusza” Biżuteria Animy  z pewnością ma duszę. Minerały maja energię milionów lat, a ja w tę duszę wierzę, nasze Klientki też. Część z nich nie rozstaje się ze swoimi koliami mówiąc że czują ich zbawienne energetyczne działanie. Hasło Animy „Inna niż wszystkie” dotyczy nie tylko naszych wyrobów projektowanych i wykonywanych z pasją ale także użytkowniczek tych pięknych rzeczy. „Nasze” Panie są osobami o wyjątkowym cieple i wrażliwości, po prostu NIEZWYCZAJNE jak ozdoby które wybierają.

Czy to prawda, że każdy człowiek ma przypisane do siebie kamienie?
Ludzie wierzą ,że każdy z nas ma przypisany do siebie jakiś minerał, niektórzy nawet wybierają kolie czy bransolety z konkretnym kamieniem, wierząc że ich ochroni i przyniesie szczęście, inni bardziej zwracają uwagę na kolor w którym jest im dobrze i który lubią. Nie chcę być Wróżem, wiedza na ten temat jest w książkach i w Internecie… Ja wierzę, że każdy minerał ma zbawienny wpływ na nasz organizm więc otaczajmy się nimi.

W każdym miesiącu wybieracie „urodzinowy kamień”. Jaki kamień ma „urodziny” w marcu?
Kamieniem urodzinowym marca jest akwamaryn. Nazwa pochodzi od barwy morskiej wody. Najbardziej pożądany jest głęboki błękit. Największe złoża znajdują się w Brazylii, Australii, Birmie. Akwamaryn jest kamieniem dawnych bogiń mórz. Ten piękny kamień jest noszony aby wzmocnić działanie naszych duchowych mocy. Wspomaga spokój, odwagę i oczyszczenie. Zachęcamy do spotkania z tym minerałem w naszych wyrobach, szczególnie w naszyjnikach.

Jaka jest największą satysfakcja w pracy dla Animy? Jakie doświadczenia są dla Pani najbardziej cenne?
W czasach pogoni za tzw. sukcesem my sukces rozumiemy inaczej; nie szukamy dojścia do znanych osób, nie narzucamy się. Ci, którzy szukają, znajdą nas. Nasza biżuteria ma cieszyć wszystkich, którzy do nas trafili. Wybór jest duży. Nie ma znaczenia kim są, jaki zawód wykonują… Choć oczywiście są zawody, które częściej korzystają z naszej oferty; prawnicy, lekarze, pracownicy naukowi, biznes.  Nasze modelki z sesji zdjęciowych Animy są kobietami o różnych typach urody i pokazują piękno naszej biżuterii tak jak na każdej z nas.
Staram się, aby w naszej ofercie były rzeczy w takiej cenie, aby każdy mógł otoczyć się dobrą energią.
Największą nagrodą i najwyższym wyróżnieniem dla mnie jest mój osobisty kontakt z odbiorcami naszej biżuterii, radość naszych Klientek i Klientów, którym udało się sprawić swojej kobiecie piękny często wymarzony prezent. Maile i telefony z podziękowaniem to są chwile w mojej pracy, kiedy na prawdę widzę głęboki sens tego co robię.

Widziałam na stronie, że szukacie inspiracji w różnych miastach, czy to raczej pogoń za surowcem? Jakie było najbardziej inspirujące?

Pyta Pani o nasze inspiracje przy okazji cyklu na Facebooku (https://www.facebook.com/animabizuteria/) związanym z różnymi miastami na świecie? To piękny etap w twórczości Animy miejsca, które urzekły i piękna biżuteria…Mamy jednak dużo innych inspiracji; w naturze, modzie i przede wszystkim w  wyobraźni
Piszę w liczbie mnogiej, ponieważ moje projekty wykonuje i współuczestniczy w nich moja pracownica Pani Dorota. Jesteśmy małą firmą i chyba nam z tym dobrze, gdyż dzięki temu udaje nam się utrzymać w strefie niszowej i mieć szansę na indywidualny kontakt z Klientem. Oczywiście współpracujemy z fotografami, złotnikami, jest też osoba odpowiedzialna za marketing i stronę internetową.

Gdzie można zakupić wasze dzieła?

Nasze wyroby można kupić głównie i bezpośrednio w Galerii przy ulicy Poznańskiej 5 w Krakowie, gdzie jest duży wybór a także możliwość dopasowania do konkretnej kreacji, oczywiście służę radą przy wyborze. A także w sklepie internetowym anima.ms. Zapraszamy!
 

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: